szczelnie

Tak się tylko zapytam o to powietrze. Sprawdzałem szczelność CWU, dobiłem do 6bar, po 4 godzinach żadnego spadku, przychodzę rano a tam 5,9bar a wieczorem czyli po 24h było 5.8bar. Czyli spadek o 0,2bara. Czy jest ok? Znajomy hydraulik twierdzi ze tak…w normie odnośnie sprawdzania szczelności czy tam próby ciśnieniowej są podane max spadki ciśnienia jakie mogą wystąpić podczas badania.Podłogówka rozłożona cała. Nie wiem dlaczego zostało 200 m rury mimo, że w garażu dałem jeszcze raz tak gęsto.Dzisiaj był koleś od posadzek.
Pomierzył sobie wszystko na spokojnie – poddasze wychodzi grubość od 5,5 cm do 6,5 cm więc mówi, że równo jest, parter robiony na 7 cm a jest od 7 do 8 cm.
Na wszystkie pytania jakie zadałem odpowiedział prawidłowo więc przynajmniej wie jak powinno się robić.
Cenę też ma akceptowalną i poza tym może wystawić umowę, fakturę, certyfikat na beton i gwarancję na 14 miesięcy.
Dzisiaj też napełniłem część wodą (parter) Fajne efekty podczas napełniania. pod ciśnieniem z sieci nic nigdzie nie cieknie.
Jutro jeszcze przejrzę czy gdzieś jakieś pluty na foli się nie porobiły.
W przyszłym tygodniu zaczyna sie casting na zalewaczy. Na razie umówiony jestem z dwoma wykonawcami.
Sebcio chyba u Siebie gdzieś o tym wspominał, Ja czytałem już dawno.Co do szczelności tak jak chłopaki piszą taki sapadek jest w normie przy zmianach temperatury powietrza. Ja podłogówkę swoją zalałem wodą i każdą pętle z jednej strony zamykałem zaworkiem a w drugi koniec pompowałem powietrze do 6atm jak przy zaworku gdzieś słabo dokręciłem lub oring się podwinął to miałem odrazu fontanne.
Poszukaj w necie na pewno znajdziesz opis jak cała próba powinna wyglądać i protokoły z takiej próby.