porównanie

Wynika z tego, że pompa ciepła teścia pracowała po 5 godzin na uruchomienie. Mam pytanie – ile mniej więcej zużywała energii? Zastanawiam się nad pompą z inwerterem i podobno pracują one dłużej, ale na mniejszej mocy, przez co ogólnie zużywają mniej energii. Czy to się potwierdza? Z góry dzięki za jakieś wskazówki Inverter ma z zalozenia chodzic jak najdluzej! Moc ( tym samym zuzycie kWh ) sobie dobiera. Zalezy tez jakie ustawienia i czy jest strrownik pokojowy ktory ja wylonczy przy np osiagnietych 23*C w domu. Nasza chodzi od wczoraj mon stop od 15 ej. Ma zapodane 23*C w domu ( jest 22.3 ) a krzywa daje ca. 50*C na kaloryfery przy -5*C. Ktos to kiedys tlumaczyl ze inverter to jazda „samochodem” poza miastem . On/Off w miescie. Z zalozenia Onverter ma wyjsc 15-20% korzystniej. Ale czy tak jest? Nie wiem, nie m porownania Się zastanawiam nad wyborem pompy – czy jest sens kupować inwerter.  Dom prawie pasywny i 35kWh/dzien w grudniu? Nasz bardzo nie pasywny potrzebuje ca 40-45/ dzien jak jest zimny miesiac.
Inwerter nie jest konieczmoscia ale mysle ze ok w przypadku P/W. Przy domu prawie pasywnym niby jaka moc potzebujesz i ile h pracy sie spodziewasz?
Zapotrzebowanie na energię CO i CWU od 5kWh/dzień (lato, samo CWU) do 35kWh/dzień (grudzień), a w praktyce zakładam że nawet 70kWh/dzień (dla wygody i trwałości instalacji). Stąd inwerter by się przydał, choć pewnie nie jest konieczny… Wg planowanej charakterystyki energetycznej ma zużywać 9,38kWh/m2 na rok na CO. Do tego CWU. Początkowo nie będę miał baterii słonecznych ani tym bardziej kolektorów, więc będzie to też ogrzewane z pompy ciepła. Liczę około 150kW/m-c. W grudniu są małe zyski słoneczne, dlatego różnica pewnie niewielka między 35kWh/dzień (podane z zapasem), a 45kWh/dzień, które podajesz. Dla przykładu sezon grzewczy rozpoczynać będę od października, w którym przypada razem z CWU 12kWh/dzień. Kończyć grzanie będę w połowie marca. Jak to u ciebie wygląda? 35kW dzien to b. duzo dla nowego tak cieplego domu. W styczniu np. Mielismy srednio ca 41kWh/dzien. Luty to juz 38kWh/dzien. W marcu nie wiem jak wyladujemy. Na razie bawie sie ustawieniami  klimatyzacja do biura . Generalnie samo CWU to maj-wrzesien, zalezy oczywiscie od pogody statystyke z 2 lat sz… Zniknela wraz z USB drive. Ale moge kuknac na faktury energii. CWU latem to ca 180-200kWh/m ale przy prawie 100W konsupcji Stand by przez PC. Takze majac tak Cieply dom bedziesz potrzebowal „mala” PC . Z tym ze ty chcesz G/W bo P/W sa be, a taka mamy . A jak jakies wieczory/noce wiosenne/jesienne sa to wlanczamy nasza