czyściej

„Osobami najbardziej narażonymi na negatywne skutki są dzieci, także w okresie prenatalnym, osoby starsze, a także ludzie cierpiący na choroby układu krążenia i oddechowego, cukrzycę, czy też mający problemy z otyłością.
Według ekspertów, co roku umiera w Polsce 40-45 tys. osób z powodu komplikacji wywołanych przez zanieczyszczone powietrze. Gdyby nie to, średnia długość życia Polaków byłaby wyższa o 6-12 miesięcy.”
Możemy realnie jako społeczeństwo wpłynąć na poprawę tych statystyk, ograniczając niską emisję, emisję spalin – dzięki zaangażowaniu jednostek na pewno możemy doprowadzić do tego by zachorowalność na choroby płuc byłą niższa.Faktycznie na większość źródeł zanieczyszczenia powietrza mają wpływ jednostki, to co przykładowy mieszkaniec wrzuca do pieca, to jakim jeździ autem to jego decyzja. Zwiększając świadomość mieszkańców możemy takie źródła zanieczyszczeń eliminować. Edukacja ma tu kluczowe znaczenie. Miasta stawiają duży nacisk na to by ograniczyć niską emisję i wyeliminować z ruchu miejskiego samochody, które trują aż nadto.
Kampania informacyjna i rozmowy to jeden z elementów całej kampanii , przyznasz, że również potrzebny. Nie opowiadaj bajek, ze w sosnowym lesie, gdzie powietrze jest bardzo mocno zanieczyszczone smogiem PM2,5 komukolwiek grozi pogorszenie stanu zdrowia!
Specjalnie – w tych bardzo zanieczyszczonych smogiem miejscach – budowano sanatoria!
Ale…
Czy Ty naprawdę wiesz co to jest smog?
Albo PM2,5?