budowa

Chciałem się poradzić lepiej zorientowanych w kwestii wyceny. Rurę mam tuż obok działki, więc do pociągnięcia jest jakieś 6 metrów. Projekt mam, dostałem też wycenę od potencjalnego wykonawcy (kwoty w zaokrągleniu):

Razem: 4400 zł netto (5400 zł brutto), w tym:

– materiał: 2600 zł (w tym 1850 zł studnia wodomierzowa, 750 zł reszta)
– inwentaryzacja geodezyjna: 500 zł
– robocizna: 1300 zł (w tym 400 zł odwodnienie wykopów, 500 zł montaż studni wodomierzowej, 400 zł reszta)

Wydaje mi się, że drogo. Ja za 12 metrów rury, zrobienie wcinki do wodociągu, zrobienie zasuwy zapłaciłem 1800zł (materiał + robocizna). Geodeta zdarł 500. Projekt przyłącza drugie 500. Razem 2800. A robiłeś studnię wodomierzową, czy nie miałeś takiego wymogu? Bo w całej tej zabawie najwięcej kosztuje szczelna studnia. Płaciłeś dodatkowo za koparkę, czy wszystko już w cenie?

A ile za dałeś za samą studzienkę? Płaciłeś coś dodatkowo za robotę?

Ja buduję pod Warszawą, więc jestem przygotowany na ceny „premium”, ale wydaje mi się jednak trochę za drogo. Z drugiej strony wszystkie elementy z osobna wyglądają w miarę sensownie, więc trochę nie wiem co myśleć. Niestety nie powiem Ci ile – ponieważ płaciłem za całość 5.500 zł .Kopali dosyć głęboko -ok 2 m, i cały materiał był wliczony w cenę . Robili to ci sami kolesie co pracują w wodociągach – na czele z kierownikiem.

A robiłeś studnię wodomierzową, czy nie miałeś takiego wymogu? Bo w całej tej zabawie najwięcej kosztuje szczelna studnia. Płaciłeś dodatkowo za koparkę, czy wszystko już w cenie?
Masz rację studni nie robiłem  pogotowie wodociągowe wola . Ale nawet przy uwzględnieniu ceny studni zapłaciłbym:
Materiał+ praca 1800 (wg tego co ja zapłaciłem w swoim przypadku -12m rury, wcinka, zasuwa, licznik itp, peszle + robota + koparka)
Studni 1850 (wg tego co podałeś)
Geodeta 500 (wg tego co ja zpłaciłem)
Montaż studni 500
Razem 4650zł

Tak, koparkę miałem już w cenie